Tähtis on olla tõsine

O. Wilde

Lavastaja Ivan Strelkin
Kunstnik Jekaterina Sedova
Valguskunstnik Igor Kapustin
Lavastaja abi Larissa Tšerkassova


Osades:

John Worthing Ivan Aleksejev
Algernon Moncrieff Daniil Zandberg
Pastor, kanoonik Chasuble Juri Žilin
Merrimen Vladimir Antipp
Lane, Moncrieff’i lakei Igor Rogatšov
Leedi Bracknell Jelena Tarassenlo
Gwendolen Fairfax, tema tütar Anastasija Tsublina
Cecily Cardew Anna Sergejeva
Miss Prism, tema guvernant Tatjana Manevskaja

05.10 R 19:00


Komöödia
Alla 12 a. mittesoovitatav
Etenduse kestus 2 tundi, ühe vaheajaga

 

Wilde’i näidendi pealkiri originaalkeeles “The Importance of Being Earnest” kätkeb endas sõnamängu, mis on üles ehitatud ingliskeelse sõna “earnest” (“tõsine”, “tõsimeelne”) ja inglise mehenime Ernest sarnasele kõlale. Siit näidendi põhiküsimus: on siis nii oluline olla tõsine ja tõsimeelne, kui otsid tüdrukute tähelepanu? Või piisab ka, kui öelda oma nimeks Ernest, kuna sinu armastatu on unistanud üksnes sellest, et heita ühte sellise kauni aristokraatliku nime omanikuga? Aga mis siis, kui oledki aus ja sinu nimeks ongi Ernest – iseenesest ju üks ja see sama?

See näidend on Wilde’i näidenditest kõige kergem, kõige naljakam ja rõõmuküllasem. Oma aja ühiskondlike tavade ja sotsiaalsete konventsioonide kritiseerijana naerab Wilde ka selles näidendis oma kaasaegse Inglismaa tujude üle, kuid helges irooniavõtmes ja tema tegelaskujud on noored, elurõõmust joovastuses, tõestades, et igas ühiskonnas ja igal ajal võib olla noor, õnnelik ja absoluutselt mitte tõsine.

Etendus kujuneb pulbitsevaks komöödiaks hulga lõbusate ja äratuntavate karakteritega, ekstravagantselt särava ja vaimuka dialoogiga, kus segunevad rõõm noor olemisest ja Inglismaa hingelaadile omane elegants.
Foto Jelena Vilt