Oodates…

Koreograaf/lavastaja: Indrek Kornel
Etendajad/kaasautorid: Ülle Toming ja Reet Paavel
Stsenograaf: Madis Nurms
Valguskunstnik: Oliver Kulpsoo
Heliline tugi: Argo Vals
Muusika: Ülle Toming, Leonid Desyatnikov, Sergei Prokofiev, John
Williams,Ludwig van Beethoven, ABBA, Adam Benzwi
Toetajad: Eesti Kultuurkapital (näitekunsti sihtkapital, Võrumaa ekspertgrupp), Okupatsioonide Muuseum, Versit OÜ, Tallinna Ülikool

Täname: Okupatsioonide Muuseum, Tallinna Ülikool. Kati Kornel, Adam Benzwi, Renee Nõmmik (MA töö juhendaja).

Сайт мероприятия: http://www.kornel.eeKaks armastatud tantsijannat, Reet Paavel ja Ülle Toming, kergitavad eesriiet, et tuua publikuni oma unistused ja hirmud, mälestused ja ootused. Professionaalne tantsumaailm on teatavasti halastamatu – pidevalt asendatakse endised tähed uute ja nooremate kehadega. Ent kuigi kuuekümnendates eluaastates tantsijate füüsis on muutunud, säilib nende kirg ennast liikudes väljendada. Soov rambivalguses särada on visa kaduma.
Selles nostalgiahõngulises lavatöös uuribki lootustandev noor koreograaf Indrek Kornel kuidas leida endale koht pidevalt muutuvas maailmas. Kuidas saaksid ka aktiivsest lavaelust taandunud artistid tunda end vajalikuna ja püsida aktiivsena? Loo jutustamiseks on koreograaf põiminud Leonid Desyatnikovi, Sergei Prokofievi, John Williamsi ja Ludwig van Beethoveni teoseid tantsijatele oluliste tekstidega.

“Tantsime ennekõike iseendast, oma meenutustest. Me ei saa sellest üle ega ümber, see on pika aja jooksul talletatud. Natuke on nalja lavale toodud, mõned naljakad hetked, mõned kurvemad.”
Ülle Toming

Etenduse suunab postmodernistlikele rööbastele kunstnik Madis Nurms, kes miksib minevikust pärit mälupilte ultramoodsate materjalidega. Tantsijad seisavad oma eksistentsi eest stiliseeritud vormide osavõtmatus maailmas ja nii kerkib loo arenedes pinnale aina rohkem isiklikku… Tulemuseks on liigutav ja eneseirooniline, kuid samas optimistlik tantsuetendus.
„Mõlemad tantsijad näevad lavale ilmudes võrratud välja. Mõtlen kohe kui paljusid naisi suudaksid Ülle ja Reet inspireerida hülgama televiisori vaatamist, mis on lavastuse üks komponentidest, leidmaks endi hingedes taas üles kirg millegi järele. Ja seda vanusest hoolimata.“
Tanel Jan Palgi – ERR kultuur

Tantsulavastus „Oodates“ jõuab publiku ette kokku kahel korral. 14.01 kell 18:00 ja 15.01 19:00 Vene Teatris, Tallinnas.