4. novembril kell 14.00 olete oodatud NÄITUSE AVAMISELE

“Fabriano Akvarelli Festival”

Sellel aastal toimus Itaalias Fabrianos 20.-23. aprillil Fabriano rahvusvaheline akvarelli festival, kus Eestist osales
20 akvarellisti. Festivali peamine eesmärk on kombineerida ning ühendada erinevaid akvarelli stiile üle maailma. 2017. aastal olid akvarellistid esindatud ligi 60-st riigist ning näitusel oli eksponeeritud üle 1000 maali. Festivali korraldab InArteFabriano koostöös Fabriano linnavalitsusega ja kohaliku ajaloolise paberivabrikuga. Olulised koostöö partnerid on ka Unesco ja Itaalia Kultuuri ministeerium.
Vene Teater on rõõmuga esitleb
festivalijärgselt kunstnike akvarellinäitust Vene Teatri publikuala galeriis
Näituse kuraator on Diana Yanson
Festivali Eesti-poolne kuraator Elize Hiiop

Näitusel osalevad:
Agne Kuusing, Aleks Kase, Anna Sui, Anu Juurak, Diana Yanson, Eleny Kasemets, Elize Hiiop,
Eve Ermann, Irina Jugolainen, Kadri Bormeister, Külli Tael, Lii Pähkel , Merike Sule, Rein Mägar, Sergei Minin, Ülle Kuldkepp, Vadim Jerohhin, Virve Albri, Žanna Toht


Festivali “Kuldne Mask Eestis” OFF-programmi raames avatakse

4.oktoobril Vene Teatri galeriis näitus

“Idioot”: Boriss Kostõgovi illustratsioonid ja kommentaarid.

Näitus toob vaatajani Peterburi arhitekti ja graafiku Boriss Kostõgovi (1940-2014)

unikaalsed tööd, milles autor kommenteerib  Fjodor Dostojevski romaani “Idioot” olmeillustratsioonide žanris.  Kunstnik kujutab ja rõhutab romaanikangelaste elulisi

detaile ja romaani ajastule omast Peterburi linnaruumi.

Näitus saab teoks tänu Peterburi arhitekti Jevgeni Gerassimovi isiklikule toetusele

ning jääb avatuks kuu aega.

Romaan “Idioot” avaldati esmakordselt ajalehes “Venemaa Teataja” aastal 1868.

Sellest on möödas ligi 150 aastat ning selle aja jooksul on sajad Venemaa ja

välismaised kunstnikud pakkunud välja tuhandeid illustratsioone Dostojevski

romaanile.  Sellest, millisena nägi antud teost Peterburi graafik ja arhitekt Boriss Kostõgov,

räägib Vene Teatri fuajees väljas olev näitus.

Boriss Kostõgov (1940-2014) oli arhitekt ja unikaalse käekirjaga kunstnik.  Tema illustreeritud kommentaarid on sisuliselt eraldiseisev žanr, mis  taasloob romaani

tegevuse aegse linna materjaalse keskkonna ning linnaruumi üldiselt.  Autor lähenes enda ette püstitatud ülesandele kui arhitekt- süstematiseerides  erinevates teostes kirjeldatud innamaastikke  ja looduspilte.  Samal ajal süvenedes ta detailidesse olustikumaalija kirega.  Kujundid ning pildiallkirjad-tsitaadid  elavdavad omapärasel moel  Dostojevski teose

maailma.

“Idioodi” illustratsioonid ja kommentaarid moodustavad 30 lehest koosneva albumi.  Siiski ei tasu neisse suhtuda kui graafika keelde tõlgitud kirjandusteosesse.  Katkendid romaanist, linnavaated, kangelaste protreed moodustavad sisutiheda terviku, mida iseloomustab autori  väljendusrikas fantaasiamaailm ning tema märkmed ja kommentaarid.

“Need tööd sündisid ajaloolase ja kunstniku rolli ühendamisel.  Ta ise tunnistas,

et töö protsessis viisid fantaasia ja analoogia teda mõnikord tekstist üsna kaugele.

Huvitav on näha, kuidas andekas inimeses on ühendatud uurija, jutustaja-literaat

ning kunstnik.  Sünteesija anne on nõukogude ajast pärit inimeste puhul harukordne”-

räägib arhitekt Jevgeni Gerassimov, tänu kelle toetusele sai võimalikuks näitus korraldada: näitusel esitletud graafika kuulub Gerassimovi isiklikku kollektsiooni.

 


Marionett-nukkude interaktiivne näitus
“PETERBURI MARIONETTIDE IMELINE MAAILM.
Nukud lastele ja täiskasvanutele.“

25.- 30.09.2017
Sankt-Peterburgi riiklik Demmeni nimeline Marionettide Teater esitleb tõelist aaret-teatrinukkude autorikollektsiooni, mis kujutab endast erilist nukukogukonda ja mida marionettide kodulinnas Peterburis kutsutakse “väikese teatri suureks trupiks“.
Marionettide seas on kaasaja vene kirjanduse populaarseim tegelane Tšeburaška (1970), samuti nukud lavastustest “Maks ja Moorits“ (1925) “Muinasjutt surnud tsaaritarist ja seitsmest vägilasest“ (1937), marionetid kontsert-programmidest “Hispaania tants“ ( 1939) ja “Windsori lõbusad naised“ ( 1947). Samuti nukud lavatustest “Laval on nukud“ ja “Arst vastu tahtmist“ (1959). Esmakordselt on näitusel väljas tegelased lavastusest “Rühm“ (1930). See kujutab endast erakordset kollektsiooni kunstnik Tsivtšinski loodud kubismi stiilis nukkudest.
Näitusel näeb ka teatri praeguste lavastuste “Tuntud pardipoeg Tim“ ja “Väike pesukaru“ plakateid.

TEATRIST
Peterburi Riiklik J.S.Demmeni nimeline Marionettide Teater on esimene Venemaa professionaalne riiklik nukuteater, mis asutati aastal 1918. Teatris on lavastatud arvukalt draamaklassika teoseid. Shakespeare , Molière, Servantes, Puškin, Gogol, Tšehhov, Majakovski ja teiste suurte kirjanike looming on teatris läbi aegade kindlal kohal olnud. Väga palju mängitakse ka euroopa rahvaste ja vene muinasjutte.
Teatri marionettide valmistamise erakordselt kõrge tase ja kunstiline väljenduslaad on leidnud tunnustust rahvusvahelistel näitustel Pariisis, Brüsselis, Berliinis, Tel-Avivis, Helsingis, Viinis, Milanos, Dresdenis, Belgradis, Ateenas.
Teatri töökodades töötavad ka täna kunstnikud, kes valdavad nööridega liigutatavate nukkude valmistamiskunsti. Marionettide saladuste tundmine ja autoritest lähtuvate meetodite kasutamine annavad võimaluse valmistada ka kõige keerulisemaid nukke kunstiliselt kõrgel tasemel. Nende traditsioonide loojad olid nukumeistrid, kes töötasid koos teatri asutajaga- J. Demmeniga.

Teatri direktor- Natalja Luneva

Vene Teatri galerii Facebook

ÜLEMINEK

Sellist nime kannab fotonäitus, mis avatakse 3 detsembril Vene Teatri galeriis. Jelena Vildi tööd on pühendatud meie loomingulise kollektiivi näitlejatele ja lavastajatele. подробнее

7. oktoobrist 3 novembrini oli avatud fotonäitus “Turismiradadest eemal”. Kuraator Irina Didenko

подробнее