Vene Teater ja lastekirjandus

Juba mitmendat aastat kutsume me oma teatrisse kirjanikke, kes kirjutavad lastele. 1.- 4. juunini olid meie külalisteks populaarsed vene literaadid Ksenia Dragunskaja, Artur Givargizov, Sergei Sedov, aga ka tuntud eesti näite- ja proosakirjanik Andrus Kivirähk.

Oma noore vaataja kasvatamine on Vene Teatrile sama tähtis ülesanne kui täiskasvanud publikuga sideme säilitamine. Me tahame, et arvutimängude ja kõikjale imbuva televisiooni ajastul jääks lastele alles õigus heale raamatule, tõelisele kirjandusele, täisväärtuslikule dramaturgiale..

Oluline on mainida, et kohtumised lastekirjanikega Vene Teatris toimuvad koostöös ajakirjaga Täheke. See on ajakiri 6- kuni 9-aastastele, mis avaldab eeskätt algupärast eesti kirjandust, aga ka tõlkeid – viimasel ajal on kõige rohkem tõlgitud saksa, leedu ja vene keelest. Erilist tähelepanu väärib tõsiasi, et Tähekese näol on meil tegemist Eesti suurima trükiarvuga ja ka vanima lasteajakirjaga. Ajakirja juuninumbris ilmus valik meie külaliste lugusid, mille ajakirja peatoimetaja ja tunnustatud tõlkija Ilona Martson vahendas eesti lugejale. (http://taheke.delfi.ee/, https://www.facebook.com/Taeheke)