Vene Teatri stuudio avati 14.oktoobril 1974.aastal. Sel ajal oli teatri peanäitejuht Vitali Tšermenjov, direktor aga David Slonimski. Nemad tunnetasid esimestena vajadust hakata tulevasi näitlejaid õpetama koduteatri baasil.

Vene Teatri stuudiolased õpivad traditsioonilisi näitlejaõppe aineid, mis moodustavad selle eriala alustala -näitlejameisterlikkus, lavakõne, lavaline liikumine, koreograafia, laulmine, hääleseade. Õppekavas on ka teoreetilised ained- teatri ajalugu, kirjandus, kunstiajalugu. Stuudio õppeprogramm on koostatud lähtuvalt klassikalisest teatriharidusest ning paljud stuudiolased on jätkanud õpinguid nii Eesti kui Venemaa teatrikõrgkoolides. Parimatele stuudio lõpetajatele pakutakse tööd Vene Teatri näitlejana. Erinevatel aegadel on näitetrupi liikmeks saanud Svetlana Dorošenko, Oleg Rogatšov, Jekaterina Jegorova, Natalja Murina, Anastassia Tsubina, Vadim Malõškin ja paljud teised.

Uuel juubelihooajal täiendavad teatri loomingulise kollektiivi ridu Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti osakonna äsjased lõpetajad Katrin Sutt, Eduard Tee ja Aleksandr Domovoi. Ka nende loominguline teekond sai alguse just meie teatri stuudiost. Õppimine stuudios on tasuta.