Marionett-nukkude interaktiivne näitus
“PETERBURI MARIONETTIDE IMELINE MAAILM.
Nukud lastele ja täiskasvanutele.“

25.- 30.09.2017
Sankt-Peterburgi riiklik Demmeni nimeline Marionettide Teater esitleb tõelist aaret-teatrinukkude autorikollektsiooni, mis kujutab endast erilist nukukogukonda ja mida marionettide kodulinnas Peterburis kutsutakse “väikese teatri suureks trupiks“.
Marionettide seas on kaasaja vene kirjanduse populaarseim tegelane Tšeburaška (1970), samuti nukud lavastustest “Maks ja Moorits“ (1925) “Muinasjutt surnud tsaaritarist ja seitsmest vägilasest“ (1937), marionetid kontsert-programmidest “Hispaania tants“ ( 1939) ja “Windsori lõbusad naised“ ( 1947). Samuti nukud lavatustest “Laval on nukud“ ja “Arst vastu tahtmist“ (1959). Esmakordselt on näitusel väljas tegelased lavastusest “Rühm“ (1930). See kujutab endast erakordset kollektsiooni kunstnik Tsivtšinski loodud kubismi stiilis nukkudest.
Näitusel näeb ka teatri praeguste lavastuste “Tuntud pardipoeg Tim“ ja “Väike pesukaru“ plakateid.

TEATRIST
Peterburi Riiklik J.S.Demmeni nimeline Marionettide Teater on esimene Venemaa professionaalne riiklik nukuteater, mis asutati aastal 1918. Teatris on lavastatud arvukalt draamaklassika teoseid. Shakespeare , Molière, Servantes, Puškin, Gogol, Tšehhov, Majakovski ja teiste suurte kirjanike looming on teatris läbi aegade kindlal kohal olnud. Väga palju mängitakse ka euroopa rahvaste ja vene muinasjutte.
Teatri marionettide valmistamise erakordselt kõrge tase ja kunstiline väljenduslaad on leidnud tunnustust rahvusvahelistel näitustel Pariisis, Brüsselis, Berliinis, Tel-Avivis, Helsingis, Viinis, Milanos, Dresdenis, Belgradis, Ateenas.
Teatri töökodades töötavad ka täna kunstnikud, kes valdavad nööridega liigutatavate nukkude valmistamiskunsti. Marionettide saladuste tundmine ja autoritest lähtuvate meetodite kasutamine annavad võimaluse valmistada ka kõige keerulisemaid nukke kunstiliselt kõrgel tasemel. Nende traditsioonide loojad olid nukumeistrid, kes töötasid koos teatri asutajaga- J. Demmeniga.

Teatri direktor- Natalja Luneva

Vene Teatri galerii Facebook

ÜLEMINEK

Sellist nime kannab fotonäitus, mis avatakse 3 detsembril Vene Teatri galeriis. Jelena Vildi tööd on pühendatud meie loomingulise kollektiivi näitlejatele ja lavastajatele. подробнее

7. oktoobrist 3 novembrini oli avatud fotonäitus “Turismiradadest eemal”. Kuraator Irina Didenko

подробнее